Laboratoria Przyszłości – wiemy jak to robić!

„Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.” 

Żródło: https://www.gov.pl/web/laboratoria

W połowie września rząd ogłosił start programu Laboratoria Przyszłości”, który zakłada przeznaczenie ponad miliarda złotych na wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). 

Chcemy pomóc dyrektorom szkół podejmować decyzje, które poprowadzą ich szkoły w kierunku nowoczesnej edukacji XXI wieku, a nauczycielom ułatwią ich – najważniejszą naszym zdaniem – pracę. 

Jesteś dyrektorem szkoły, nauczycielem? Stoisz przed decyzją o zakupie sprzętu w ramach programu Laboratorium Przyszłości? Zastanawiasz się, co wybrać, żeby to miało sens? Skontaktuj się z nami! 

Jesteś rodzicem? Daj znać szkole swojego dziecka, że jest miejsce, gdzie można uzyskać bezpłatne konsultacje dotyczące Laboratorium Przyszłości. 

Zaangażowaliśmy się w projekt Laboratoria Przyszłości, żeby pokazać, jak mądrze wykorzystać finansowanie w ramach tego projektu na stworzenie wielofunkcyjnych zestawów robotów. Zgodnie z misją naszej fundacji wspieramy rozwiązania, które pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność dzieci i młodzieży, nie podając jedynego słusznego rozwiązania, ucząc podstaw technologicznych pozwalających kreować własne roboty i ich zastosowania.

Dlaczego wybraliśmy zestawy robotów z płytką micro:bit? Bo dają najwięcej możliwości tworzenia własnych rozwiązań, a jednopłytkowy komputer, jakim jest micro:bit jest przyjaznym urządzeniem o ogromnej ilości zastosowań. Mając do dyspozycji ten mały komputer i zestawy klocków i akcesoriów dzieci i młodzież mogą tworzyć i programować niezliczone rozwiązania technologiczne – od samochodów i dronów poprzez miniatury robotów przemysłowych i inteligentny dom aż do… no właśnie! Tu ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia, a ta dziecięca, jak wiemy, nie zna granic.

Ofertę sprzętu rekomendowanego przez Fundację Edukacja Dla Rozwoju EDUKO znajdziecie na stronach długoletniego dostawcy pomocy edukacyjnych do szkół, firmy Eduko, której powierzyliśmy naszą wiedzę i doświadczenie. Materiały edukacyjne będzie można pobrać z platformy przygotowywanej przez specjalistów, edukatorów i naukowców współpracujących z naszą fundacją.  

Poniżej prezentujemy przykładowe zestawienia sprzętu i wyposażenia, po szczegóły handlowe zapraszamy do kontaktu firmą Eduko. 

Oferta EDUKO

broszura06DRUK