W piątek Edukatorzy z EDUKO spotkali się z dzieciakami w „The International Preschool of Warsaw”. Międzynarodowa grupa pięciolatków i zajęcia z robotami prowadzone po angielsku to spore wyzwanie, ale poradziliśmy sobie … tańcząco!

Misja Fundacji

Zgodnie z misją Fundacji pokazaliśmy, jak roboty i maty edukacyjne wspierają kreatywność i logiczne myślenie u dzieci. Grupa Sówek „Owls” wcieliła się w podróżników po wyspach zamieszkanych przez niezwykłe urządzenia. Dzieci świetnie odnalazły się w roli koderów programując sympatycznego robocika ślimaczka Qobo, uczyły się nazw zwierząt i ich rysowania z jajowatym robotem Eggy oraz powtarzały cyferki podczas skakania po macie edukacyjnej. Tutaj właśnie, na Wyspie Cyferek, można było się na koniec rundy skakania po podświetlanych cyfrach odtańczyć żywiołowy taniec zwycięstwa.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zaproponowanych zabawach odkrywając, że mogą być programistami i to, jak łatwa i przyjemna może być nauka programowania w takiej formie.

Po zajęciach dostaliśmy ponowne zaproszenie do przedszkola! Mamy w planach kolejne wspólne warsztaty, w czasie których… ale to niespodzianka. Nie możemy powiedzieć, ale na pewno tu napiszemy. 😉 Zaglądajcie!

A tu można zerknąć, jak programowały Sówki: https://www.facebook.com/InternationalPreschoolWarsaw/posts/4959663490715701